Přeskočit na obsah

Formy

Vlastoručně vyráběné formy

Naše podomácku vyráběné formy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního silikonu či lukoprenu. Během výroby forem dbáme na to, aby byly následně na odlitku viditelné sebemenší detaily. Formy jsou již podélně rozříznuté, lépe z nich dostanete odlitek a formu to nijak nepoškodí. U obtížnějších forem doporučujeme rozříznout i na více kusů, usnadníte si hodně práce následně s vytažením odlitku. Formy vyrábíme na zakázku, od každé formy máme 1-2 kusy skladem. Doba výroby a doručení forem je vždy v návaznosti na počet kusů a obtížnost formy. Berte prosím na vědomí, že forma je perfekně vytvrzená po 12 – 24 hodinách. Formy dodáváme s prvním odlitkem, jednak abychom vyzkoušeli kvalitu formy, jednak aby nedošlo k poškození dané formy. Formy nejsou určeny pro styk s potravinami a jejich výrobu.

Co je to forma?

Forma je negativní otisk převzatý z pozitivního modelu. Cílem při výrobě formy je reprodukovat originální model do nejmenších detailů. Forma by měla zachytit každý detail, texturu, rozměr atd. z originálu.

Na co se forma používá

Formy se používají na reprodukci soch, výrobu jídla, reprodukci fosílií, aligátorů, ryb atd… Rovněž na výrobu svíček, mýdel, různých miniatur, výrobu bot, dekorativní odlitky, ve stavebnictví a mnoho dalšího využití.

Materiál na výrobu forem

Formy se výrábějí již tisíce let od starověkého Egypta a Číny. V průběhu let se používala k výrobě forem řada materiálů – písky, vosky, lepidla, sádry, algináty, kov, plast, želatina, živočišný tuk a jiné… Dnes se formy vyrábějí převážně z následujících materiálů: latexový kaučuk, polysulfidový kaučuk, silikonový kaučuk, polyuretanový kaučuk.