O našich svíčkách

Materiál svíček

Svíčky jsou vyráběny ze 100% včelího vosku od včel chovaných na jižní Moravě v okolí Brna. Při chovu ani při výrobě nejsou používány žádné chemické přípravky ani prostředky.Včelí vosk

Svíčky se mohou lišit v barvě vosku – některé jsou tmavší, jiné světlejší. Všechny námi vyrobené kusy jsou jedinečné originály, které se mohou v menších detailech od sebe lišit. Při výrobě klademe zejména důraz na precizní provedení detailů dané svičky.

Včelí vosk je přirozený produkt, který vzniká metabolickou přestavbou medu a pylu v těle některých druhů včel. U včely medonosné je producentem dělnice ve 12. až 18. dni svého života.

Při tvorbě včela doslova potí vosk na voskových zrcátkách na spodní straně 3. – 6. článku zadečku. Chitinová stěna zrcátek je perforovaná mikroskopickými otvory, jimiž po zvýšené námaze tryská sekret jako čerstvý vosk. Na vzduchu tuhne a ve formě šupinky přebírá anatomický tvar zrcátka. I když se šupinka odloupne, zůstává částečně zasunutá pod přečnívajícím okrajem sousedního článku zadečku.

Hmotnost jedné, 0,5 mm silné, šupinky se pohybuje v rozmezí 0,8 – 2 mg. Energetická náročnost u produkce vosku je vysoká. Ke vzniku 1 kg vosku včely spotřebují 3,5 – 10 kg medu a kolem 50 g pylu.

 

Jak byly svíčky vyrobeny

Svíčky jsou vyrobeny litím vosku do vlastoručně vyrobené formy. Po vytuhnutí vosku do formy je následný výrobek zbaven přebytečného vosku a opracován do finální podoby dané svíčky.

 

Jak svíčky hoříHořící svíčka

Svíčky hoří přibližně 90 minut (u všech svíček je uvedena přibližná doba hoření, která se u jednotlivých svíček liší) jemným žluto-oranžovým plamenem.

Vosk při hoření téměř neodkapává a jemně voní. Svíčku bychom měli správně zapálit sirkou, abychom její energii nerušili plynem nebo benzínem. 

 

K čemu jsou svíčky vhodné

Naše svíčky jsou 100% přírodní produkt, přispívají ke zkvalitnění vzduchu v místnosti, harmonizaci prostředí a pomáhají čistit vzduch od pachu, plísní, pylu a jiných alergenů. Svíčky jsou vhodné pro alergiky a osoby citlivé na vůně. Před spaním pomáhají dosáhnout klidnějšího spánku – navozují intuici, kreativitu a aktivitu snů.

 

Svíčka jako dárek

Svíčky jsou světlo, oheň a natolik silná energie, že spojují světský život s životem duchovním. Svîčky se používaly a používají v oblastech víry, odpuštění a očištění. Svíčka je vhodným dárkem pro každou příležitost. Potěší malé i velké. Svíčku je možné zabalit do dárkového balení s věnováním.

 

Na co si dávat pozor

Při použití svíček dbejte bezpečnosti. Chraňte před dětmi. Při delším skladování nebo skladování v chladu se na povrchu svíčky vytváří patina, tzv.voskový květ. Odstraní se teplým vzduchem, např. fénem. Patina nemá v žádném případě negativní vliv na svíčku.