Přeskočit na obsah

O mně

Kdo jsem

Jmenuji se Martin Vodvářka a vyrábím svíčky ze včelího vosku. Život a věci kolem něj beru jak přicházejí. Jsem ve výrobě svíček perfekcionalista a snažím se, aby vynikl  i ten sebemenší detail na našich svíčkách.

Odkud jsem

Pocházím z vesnice z krásného prostředí Moravského krasu. Přes 12 let žiju v Brně, které se pro mě stalo domovem i tvůrčím místem.

Moje rodina

S přítelkyní vychováváme 12letého syna a bydlíme v městské časti Brno – Bohunice. Pokud čas dovolí, tak hodně jezdíme do přírody a navštěvujeme památky (zejména hrady, zámky, zříceniny), které opravdu milujeme.

Proč dělám svíčky

Původní profesí jsem keramik, vždy jsem toužil tvořit různé miniatury, figurky a ve vosku jsem nalezl vše potřebné. Navíc jsem měl od malička velký respekt k ohni, který pomáhá, ale může i škodit. Svíčka má také mnohostranné využití.

Proč včelí vosk

Mám rád přírodu a mojí vlastní podmínkou bylo, že když svíčky, tak jedině přírodní materiál – včelí vosk. Při výrobě včelího vosku nedochází k likvidaci přírody a našich domovů, přírodně vypadá, nádherně voní a má všestrané využití.

Jak dělám svíčky

Výroba svíček je láska s citem spojená s uměním. V každém výrobku je i kus mé osoby, mé trpělivosti, mé touhy ten výrobek stvořit do dokonalosti.

Co bych chtěl do budoucna

Zdokonalit se ve výrobě, vytvářet nové zajímavé výrobky, naslouchat Vám – mým zákazníkům.

Moje motto

Dělej své řemeslo tak dobře, aby ostatní chtěli vidět tvé výsledky znovu a znovu… a znovu.

Martin Vodvářka - svíčky ze včelího vosku